Informacje Powiatowe

1709553755034

       Ruszyły prace związane z budową chodnika w inwestycji ,,Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1443W Pacyna - Osmolin”  w m. Osmolin gmina Sanniki. W zakres zadania wchodzi: wykonanie chodnika wraz z bezpiecznym przejściem dla pieszych. Łączny koszt inwestycji wynosi 405 900,00zł. Powiat Gostyniński uzyskał dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w związku z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w kwocie 324 720,00zł.
      Powyższa inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w miejscowości Osmoli. Statystyki potwierdzają, iż najwięcej wypadków z udziałem pieszych ma miejsce na przejściach dla pieszych. Z tego powodu niezmiernie istotna jest poprawa infrastruktury drogowej, która w sposób istotny zmniejszy zagrożenie wspomnianych wypadków.  

1709553755013

01
 
 
W sobotę 2 marca 2024 roku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Strefa Sztuki Kookaburra Studio", które są integralną częścią Projektu łączącego teatr, taniec, muzykę, sztukę wokalną i sztuki plastyczne. Drugi etap odbędzie się już 16 marca będzie to Akademia śpiewu Renaty Mosiołek.
Projekt objęty został Honorowym Patronatem Starosty Gostynińskiego Arkadiusz Boruszewski.
Dzięki wsparciu finansowemu Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskego oraz inicjatywy Pani Renaty Mosiołek, prowadzącej Akademie Śpiewu Kookaburra Studio, dzieci i młodzież z terenu powiatu gostyńskiego miały możliwość uczestniczyć w warsztatach teatralnych pod okiem pana Rafała Królikowskiego.
Rafał Królikowski jest znanym polskim aktor teatralnym i filmowym. Zadebiutował w 1992 roku w wojennym w filmie Andrzeja Wajdy „Pierścień z orłem w koronie”.
Grał w wielu polskich serialach jak M jak miłość, Klan, Przyjaciółki oraz wielu filmach fabularnych jak Wiedźmin, Ciało, Lejdis i ostatnio Dziewczyna influencera.
Warsztaty odbyły się w Pracowni Pani Renaty Mosiołek w Bierzewicach. Dla zgromadzonych była to niepowtarzalna okazja spotkać się z gwiazdą tego formatu i jednocześnie móc czerpać jego wiedzę oraz doświadczenie. Dzieci uczestniczyły w profesjonalnej rozgrzewce, która jest stosowana i praktykowana przez aktorów przed publicznymi występami aktorskimi. Podczas czterogodzinnych warsztatów otrzymali wiele cennych rad: jak pozbyć się stresu, czy jak zagrać swoją rolę żeby być słyszanym i zrozumianym przez widzów. Podczas warsztatów, w którym pan Rafał przyznając rolę dzieci i młodzieży udzielał instruktażu każdej osobie, jak przekazać emocji podczas wykonywanej roli, modulować głos, aby każda postać była prawidłowo odegrana.
W spotkaniu aktywnie uczestniczyli Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski oraz Skarbnik Powiatu Elżbieta Kijek, którzy chętnie przyglądali się pracy aktora oraz dzieci.
Dla uczestników warsztatów była to wspaniała lekcja aktorstwa i niezapomniane chwile ze znanym aktorem, którego możemy oglądać na „dużym ekranie”.
 
 
02
 
03
 
04
 
05
 
06
 
07
 
08
 
09
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 

        Starosta Powiatu Gostyninskiego Arkadiusz Boruszewski oraz Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska zapraszają dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji 25-lecia Powiatu Gostynińskiego pt. „Pocztówka z Powiatu Gostynińskiego ”. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich oraz średnich branżowych z terenu powiatu gostynińskiego. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, świadomości społecznej dzieci oraz młodzieży poprzez twórcze wyrażenie ich związku ze środowiskiem lokalnym.

Plakat word

 

Do pobrania:

pdf  KARTA ZGLOSZENIA

pdf REGULAMIN KONKURSU

 pdf OŚWIADCZENIE DO KONKURSU

 

 

 

 07

 

 

1 Marca 2024 r. odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych, instytucji, szkół oraz poczty sztandarowe oddali hołd pamięci przed tablicą pamiątkową usytuowaną : na budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie upamiętniającą ppor. Henryka Jóźwiaka PS. „Groźnego” i  w Kościele w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie przed tablicą Danuty Siedzikówny PS. Inka. W hołdzie pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze jako wyraz hołdu dla poległych żołnierzy.  Powiat Gostyniński reprezentowali w uroczystościach : Przewodnicząca Rady Powiatu Katarzyna Osowicz-Szewczyk oraz Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Jacek Nowick

 

 

01

02

03

04

 

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

 

 

16

17

18

19

 

 

 

 

 

1030